Bůh je buď krutý, nebo neschopný. (Woody Allen)

Nate z FF

11. dubna 2006 v 17:57 | Watysš |  Foo Fighters
Nate se narodil 2. prosince 1968 v Richlandu (Washington). Nateova hudební kariéra začala se skupinou, která se jmenovala "Diddly Squat" . Hardcorová skupina, kterou Nate založil spolu s bubeníkem Ericem Akrem. Diddly Squat byly označováni jako jedna z nejlepších undergroundových hardcorových jednotek. Výbušná muzika a skvělé koncerty si zasloužili opravdu silnou fan-základnu v celém Washingtonu. Nicméně, ani to, že byla skupina úspěšná nedokázalo zajistit její budoucnost. Rozpadla se v roce 1988 po jejím posledním turné.
Po rozpadu skupiny Nate nezahálel a připojil se ke skupině "Brotherhood" později pojmenované "Christ On A Crutch" v čele s Glenem Essarym. Skupina zůstala pohromadě 4 roky. Nakonec se rozpadla po závěrečném turné v Evropě roku 1993. Nate ale zformoval novou skupinu "Sunny Day Real Estate" už v roce 1992, ještě za éry Christ On A Chrutch, společně s Danem Hoernerem a Williamem Goldsmithem. Po rozpadu skupiny Christ On A Chrutch v roce 1993 se k nim přidal ještě Jeremy Enigk a vzal na sebe roli zpěváka. Nicméně, jeho role ve skupině neměla dlouhé trvání, opustil skupinu Sunny Day Real Estate poté, co se psychicky zhroutil v hotelu, kde byli členové ubytování během jednoho z jejich turné. Po této události se Nate připojil ke skupině Foo fighters, s kterou jezdil na turné a nahrával s ní alba od roku 1995.
V posledních letech se Nate angažuje v několika vedlejších projektech. V roce 1999 složil dvě písně k filmu "Our Burden Is Light", ke kterému udělal se svou přítelkyní Jessicou malý medajlonek. Během roku 2000 pomáhal skupinám: "Juno" a "Dismemberment Plan" s jejich novým EP, složil bassové pasáže ke všem čtyřem písním. 22.6.2000 se také, se skupinou Juno, objevil v "Café Crocodile" v Seattlu, kde skupina vystupovala. Na začátku roku 2001 nahrál Nate nové album se skupinou Sunny Day Real Estate, spolu s ex-foo's Williamem Goldsmithem a znovu vyléčeným Jeremym Enigkem. Album se jmenuje "The Fire Theft" a řádné datum vydání je stanoveno na rok 2003.
Mezi Nateovy záliby patří sledování televize, má rád sitcomy a dokumenty o přírodě. Dál taky sledování Jennifer Lopez… a nakonec miluje terapie a druhořadé domněnky. První skupina, kterou Nate viděl hrát naživo, byla skupina "Dead Kennedys". O tomhle koncertu Nate tvrdí, že to byl ten nejlepší koncert, jaký kdy viděl. Jeho nejoblíbenější skupina jsou "Fugazi" a nejoblíbenější alba: "Jesus Christ Superstar" nebo "ot Rocks" .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama